מנהלים ישראלים בחו"ל, מחכים לכם בארץ למגוון משרות בכירות

 

מנהלים ישראלים מכהנים בתפקידים בכירים בתאגידי הענק בעולם. חלקם מבקשים לחזור לישראל בשל סיבות מגוונות. פה מחכים להם לא רק המשפחה והחברים, אלא גם משרות בכירות בהן הניסיון הבינלאומי הופך ליתרון משמעותי

מאת: מירית משיח, תוכן מקודם

השוק הגלובלי יוצר בעשורים האחרונים מוביליות גבוהה המספקת הזדמנויות רבות ומבטיחות עבור המנהלים הישראלים בקרב התאגידים הבינלאומיים המובילים בעולם. רוח היזמות, השירות הצבאי ביחידות מובחרות, השליטה באנגלית, היצירתיות והשאפתנות, הופכת אותם למועמדים מבוקשים בקרב החברות הבינלאומיות.

מאז ומעולם קיימת המגמה של חזרת ישראלים בעלי קריירות מרשימות מחו"ל לישראל בשל מגוון סיבות: געגועים ארצה, סיום קדנציה בחו"ל, רצון לאפשר לילדים ללמוד ולהתגייס לצבא ועוד. חלק מאותם ישראלים, המגיעים לארץ לאחר שכיהנו בתפקידי מפתח בחברות בינלאומיות, מהווים מועמדים ראויים ביותר למשרות ניהול בכירות בקרב התאגידים המובילים בישראל.

ניסיון, קשרים ופרספקטיבה בינלאומיים מהווים יתרון תחרותי בשוק הישראלי

"נכון להיום" אומרת דודי נייס – מנכ"ל משותף בחברת "משאבי אנוש" העוסקת בהשמת בכירים"במרבית המקרים, התפקידים בהם מכהנים מנהלים ישראלים במהלך שהותם בחו"ל , מעניקים להם ערך מוסף על עמיתיהם בישראל: הם זוכים למלא תפקידים רוחביים ולהיות אחראים על אזורים שלמים בעולם, להכיר מקרוב את התרבות הארגונית של תאגידי הענק וחשוב לא פחות – לייצר רשת מסועפת של קשרים בינלאומיים המהווה נכס לכל דבר ועניין.

כשאותם מנהלים חושבים על החזרה שלהם לישראל, אחד השיקולים המכריעים הוא מציאת תפקיד בכיר שיאפשר ליהנות מהתפתחות ומסיפוק מקצועי ואישי ולהמשיך ולקדם את הקריירה שלהם. אנו מהווים עבורם נקודת מפגש עם שוק הבכירים בישראל, מסייעים להם למנף את ניסיונם ולאתר את התפקיד הבא שלהם בארץ, תוך שמירה על החוק החשוב ביותר במשחק – דיסקרטיות מלאה וניהול תהליך קונקרטי ותכליתי עד לחתימה על החוזה".

המפתח לצמיחה עסקית טמון בשווקים הבינלאומיים

כדי להבין מדוע המנהלים הישראלים החוזרים מחו"ל מהווים אטרקציה בישראל, חשוב לזכור כי  החברות המובילות במשק הישראלי, הסטארט אפים, ויותר מכולם חברות היוניקורן (חברות סטארט אפ במסלול צמיחה מואץ שהשלימו גיוסים משמעותיים תוך זמן קצר), צומחות להיות חברות בינלאומיות ורואות בפריסה גלובלית את מפתח ההתפתחות שלהן. אותם מנהלים בכירים, המסיימים קדנציות בתפקידי מנכ"לים, VPs ומנהלים בכירים אחרים, מגלמים עבורם את התמהיל המבוקש: מנהלים מוכשרים, שהוכיחו את היכולות המקצועיות שלהם לאורך הקריירה, המכירים את התרבות הארגונית בתאגידים בינלאומיים ונהנים מניסיון בתפקידי רוחב חוצי גבולות, ורשת קשרים מסועפת בארץ ובחו"ל.

דודי נייס מסבירה: "יושבי הראש של הדירקטוריונים, הבעלים והמנכ"לים של החברות המובילות בישראל מכירים ביתרונות הייחודיים של המנהלים הבכירים בחו"ל ויודעים כי גיוסם מייצר הזדמנות לפרספקטיבה בינלאומית, אימוץ של מתודולוגיות מובילות ופיתוח אפיקי צמיחה חדשים, הן בזירה המקומית והן בזירה הבינלאומית. לכן, המנהלים החוזרים נהנים מאטרקטיביות משמעותית בתהליכי גיוס לתפקידי ניהול בכירים בישראל.אנו מטפלים כיום בתהליכי גיוס של מספר תפקידים בכירים עבור חברות מובילות בישראל שבמסגרתם התבקשנו לאתר גם את הישראלים בחו"ל. החברות המגייסות מבינות כי אותם מנהלים בוררים בקפידה את התפקידים המוצעים להם לא רק בארץ, אלא גם בחו"ל ומוכנים לגלות גמישות ואורך רוח על מנת לגייס את אותם מועמדים".

גיוס חוצה גבולות

איך זה עובד בשטח? הנה דוגמא מעניינת: סמנכ"לית שיווק ישראלית החליטה לחזור ארצה לאחר שהות של מספר שנים בלונדון, כדי להיות קרובה להוריה המתבגרים. לקראת חזרתה היא החלה לבדוק אפשרויות באמצעות חברת “משאבי אנוש”, בשל היכרות קודמת. במקביל, התקבלה משימת איתור לסמנכ"לית שיווק בכירה בקרב אחת החברות הישראליות המרחיבה את פעילותה באירופה וביקשה לגייס מנהל בעל ניסיון רלוונטי במערב אירופה.

ההשמה החלה באמצעות שיחת וידאו בין המועמדת והחברה, לאחר הבעת התעניינות בין שני הצדדים והמשיכה בפגישה שהתקיימה בארץ. כל התהליך נוהל בדיסקרטיות מלאה ותוך הבנה כי השיחות והפגישות צריכות להיות ממוקדות ופרקטיות. לאחר השלמת הדיונים על החוזה, נקבע מועד תחילת עבודה שלקח בחשבון את חזרתה של המנהלת ארצה ואת תקופת ההתאקלמות הדרושה לה ולמשפחתה. דודי נייס מסכמת: "גם במקרה זה ראינו כי המגייסים, מבינים את הצרכים והרצונות הייחודיים של המנהלים החוזרים לישראל, ומעניקים להם את הזמן הדרוש על מנת לסיים תפקיד בחו"ל, לחזור לשגרת חיים בישראל ולהתחיל את התפקיד החדש על הצד הטוב ביותר".

צרו קשר

•••

  • 972-3-7466000+
  • info@mashabey.com
  • קהילת ונציה 10, תל אביב
  • 972-3-6470236+
  • 972-3-7466000+
  • info@mashabey.com
  • קהילת ונציה 10, תל אביב
  • 972-3-6470236+