שאלות נפוצות

כי כשמדובר בחברי הנהלה או דירקטוריון – אין מקום לטעויות. תהליך האיתור שלנו הוא פרואקטיבי, כלומר אנחנו פונות באופן ישיר לטאלנטים הניהוליים שהכי מתאימים ללקוח מתוך מאגרי המידע שלנו, בלי קשר לסטטוס התעסוקתי שלהם. אנחנו מתמחות בהד הנטינג לבכירים שמאפשר איוש מדויק יותר, ומסננות את המועמדים באופן קפדני בתהליך המורכב מ-7 שלבים.

אנחנו מאמינות שאיוש משרות בדרג הבכיר ביותר בארגון צריך להיעשות על ידי מקצוענים. גם כי אנחנו יודעות עד כמה טעות בגיוס היא משמעותית ויקרה לארגון, וגם כי אנחנו מבינות את הדילמות שעומדות בפני המועמדים הטובים והמחוזרים. רק משרד השמה חיצוני ומיומן יודע לשמור על האיזון העדין בתהליך איתור בכירים: מצד אחד אנחנו מחויבות ללקוח המגייס ששכר את שירותינו, ומצד שני אנחנו מנהלות עם המועמדים קשר מקצועי ודיסקרטי המבוסס על אמון הדדי.

אנחנו ממליצות לאסוף המלצות על חברת ההשמה מעמיתים, ולבקש מהחברה לספק ממליצים מקרב קהל לקוחותיה. חשוב לזכור שמשרדי השמה לבכירים מייצגים את הלקוח ופועלים בשמו, ולכן מומלץ לבחור בחברה שניתן לסמוך בוודאות על מקצוענותה, צורת עבודתה והמוניטין שלה בשוק.

אומרים שבכל מתכון מנצח יש מרכיב סודי שמביא את ההצלחה לגבהים חדשים. המרכיב הסודי שמצטרף למתודולוגיה שלנו הוא הניסיון. אנחנו בתחום השמת בכירים והערכת מנהלים  משנת 1981, כך שכבר ראינו הכול, חווינו הכול ונתקלנו בכל סוגי החיפושים. יש לנו המון קשרים בתעשייה, יכולת להגיע לאינפורמציה ואלפי השמות מוצלחות (יותר מהממוצע בשוק).

משרדנו ממוקם בתל אביב ואנחנו מתמחות באיתור תפקידי ניהול והשמת בכירים בחברות הקשורות לשוק הישראלי: חברות ישראליות מקומיות, חברות ישראליות שפועלות בחו"ל וחברות זרות בעלות נוכחות עסקית בישראל.

הלקוחות שלנו הם גופים מובילים בכל ענפי המשק בישראל ובשוק הבינלאומי, מחברות משפחתיות ועד כאלה שנסחרות בבורסה. כל שותפה בחברה היא מומחית באיתור משרות בכירים בתחום אחר: הסקטור התעשייתי, תחום הטכנולוגיה ומערכות המידע, מוצרי צריכה וקמעונאות, מדעי החיים, הייטק והון סיכון, שירותי בנקאות ופיננסים, המגזר הציבורי והממשלתי, מלכ"רים ועוד.

אנו יוזמים את הפנייה למועמדים הפוטנציאליים ובודקים את מידת ההתעניינות שלהם לתפקיד המסוים. מבין אלה שמתעניינים אנו פוגשים את קבוצת המועמדים אשר הניסיון, הכישורים וסיכויי ההתאמה שלהם בולטים לטובה במיוחד. 

כאשר חברות מחפשות טאלנט ניהולי או מקצועי, הן יכולות לנהל את האיתור בעצמן או להיעזר בשירותי השמה חיצוניים. בתחום ההשמה קיימות שתי גישות: האחת היא contingency, התאמה "על הנייר" של מועמדים למשרה והפניית כמה שיותר מהם לריאיון אצל הלקוח כדי שימצא מביניהם את האחד. הגישה השנייה היא Retained Executive Search, שמתאימה למשרות בכירות. כאן החיפוש הוא מאוד מדויק והלקוח רואה רק את המועמדים הסופיים והמתאימים ביותר, שהרי האיכות חשובה יותר מהכמות. תהליך  RES הוא יסודי ומעמיק, וכולל גם מעקב אחר השתלבות המועמד והביצועים שלו בחברה במשך השנה הראשונה לעבודתו.

ישנם הבדלים נוספים הנובעים מצורת העבודה הפרואקטיבית של חברת האיתור, ומתבטאים בבלעדיות, בסוג המידע הניתן ללקוח וגם באופן התמחור. בעוד שבהשמה בשיטת contingency חברת ההשמה מקבלת תשלום עם איוש המשרה, בשיטת RES התהליך הוא שונה: חברת ההשמה מקבלת תשלום על עצם האיתור והחיפוש של המועמדים המתאימים ביותר לתפקיד ועל האחריות שהיא לוקחת על עצמה. האיתור כולל מחקר ומיפוי מקיף, פנייה יזומה למועמדים מתאימים, הד הנטינג לבכירים, שימוש במתודולוגיות ובכלים מוכחים, ראיונות והערכה של מועמדים וייעוץ ללקוח על המועמד המתאים ביותר.

על אף שהיינו רוצות להאמין שהשקעת כל המאמץ הזה תוביל בהכרח לסיום חיובי, חשוב לנו לציין שהמציאות מוכיחה כי חלק קטן מתהליכי האיתור מסתיימים לפעמים ללא איוש.

הכוונה במילה Retained היא "ריטיינר". המונח מתייחס לאופי הקשר בין הלקוח לבין חברת ההשמה. בדומה לחברות המספקות שירותי ייעוץ אחרים (דוגמת משרדי עורכי דין או רואי חשבון), הלקוח משלם לחברת האיתור שכר טרחה מובטח על שירותיה, והיא מנהלת את התהליך בבלעדיות, ומחויבת ללקוח מתוקף הסכם התקשרות החתום בין הצדדים.

 

כדי למצוא את המועמד שהכי מתאים ללקוח, אנחנו נוברות במאגרי מידע, מחפשות, יוזמות, פונות, מראיינות ומאתרות את הטאלנט שישלים את הפאזל שלכם. גם מועמדים שהגיעו על ידי גורמים אחרים או בעקבות מחוץ לחברת משאבי אנוש נכנסים לאותו תהליך מיפוי, ונבחנים על ידינו כמו יתר המועמדים, כאילו אנחנו הבאנו אותם.

אנחנו מומחיות ב- Head Hunting ומאתרות מועמדים מתאימים באמצעות תהליך שיטתי, מקצועי ובדוק של מחקר וניתוח, המשולב עם רשת נתונים ענפה וניסיון רב-שנים בתחומנו. אנחנו יוזמות את הפנייה למועמדים הפוטנציאליים ובודקות את מידת ההתעניינות שלהם לתפקיד המסוים, ומבין אלה שמתעניינים – אנחנו פוגשות את מי אלה שהניסיון, הכישורים וסיכויי ההתאמה שלהם בולטים לטובה במיוחד. שלב זה הוא למעשה נקודת המפגש בין המחקר המקיף שעשינו לחושים החדשים שפיתחנו עם השנים…

אחוזי ההצלחה שלנו מצביעים על כך שניתן כמעט תמיד לאתר חבר הנהלה בכירה לתפקיד העומד על הפרק, אבל ישנם מדי פעם תפקידים שאותם לא ניתן לאייש בנסיבות מסוימות. יכולות להיות לכך סיבות שונות ומגוונות, ולכן אנחנו לא יכולות להבטיח שכל תפקיד יסתיים באיוש.

איוש משרות בכירים מחייב היכרות מעמיקה עם הארגון והבנת דרישות התפקיד שלו נדרש האיתור. לפני כל תהליך גיוס אנחנו מתחילות בלמידה יסודית של הארגון: ההיסטוריה שלו, המבנה הארגוני והניהולי, האופי והצרכים שלו, התרבות הארגונית, הסביבה העסקית והאתגרים שעומדים בפניו. לאחר מכן אנחנו מנסחות את הפרופיל האופטימלי של המועמד ותיאור התפקיד, כדי שנחפש ונפנה רק למועמדים שאנחנו בטוחות שישתלבו בעבודה בהצלחה.

בממוצע, לקוח צפוי לפגוש מועמדים רלוונטיים לתפקיד תוך 45-30 יום מתחילת תהליך האיתור.

מיד לאחר שאנחנו מסיימות את שלב אפיון הצרכים של הלקוח והגדרת אסטרטגיית המחקר, אנחנו מתחילות לאסוף מידע ולבצע מחקר שוק כדי למצוא את ה-אחד (או ה-אחת). אנחנו מתבססות על שלושה מקורות מידע עיקריים: הראשון הוא המאגר הפנימי שלנו, שכולל עשרות אלפי מנהלים בכירים. מאגר המעודכן באופן שוטף ומתוחזק על ידי אשת מקצוע ייעודית בחברה. ייחודיות המאגר היא בעומק האינפורמציה על כל אחד מהמנהלים. בנוסף למאגר שלנו אנחנו נעזרות גם במאגרי מידע חיצוניים ובנטוורקינג רחב, שמתבסס על קשרים ארוכי שנים עם גורמים מובילים בשוק. ההתייעצות נעשית לצורך איסוף מידע והמלצות ראשוניות על מועמדים פוטנציאליים.

האמת המקצועית שלנו היא המצפן של חברת משאבי אנוש. אנחנו תמיד נפנה ללקוח רק את מי שמתאים לו באמת. כדי להעריך את המועמדים ולתת ללקוח המלצה על הטובים והמתאימים ביותר מביניהם, אנחנו מקיימות עם המועמדים ראיונות עומק כדי לקבוע את מידת התאמתם לתפקיד, אוספות המלצות המתבססות על נטוורקינג ועל שיחות עם ממליצים מכמה מקומות עבודה קודמים, ועורכות בחינה והערכה של כל מועמד בהתאם לכישורים שלו ולמידע שנאסף בראיונות ובשיחות עם ממליצים. כל אלה מעובדים ומשוקללים בהתאם לפרופיל הנדרש לתפקיד.

שכר הטרחה שלנו משולם על ידי הלקוח – הארגון ששכר את שירותנו לאיתור. התשלום מתחלק בדרך כלל לשלושה תשלומים המציינים את אבני הדרך של התהליך.

מודל RES לאיתור משרות בכירים לא מסתיים כאשר המועמד הנבחר עבר בהצלחה את הריאיון, ואפילו לא כשהוא יושב לראשונה על כיסא המנהלים שלו. אנחנו רואות את עצמנו כשותפות מלאות של הלקוח, ודואגות לקחת חלק פעיל במשא ומתן בין הארגון לבין המועמד הנבחר, אם הלקוח מעוניין בכך. לאחר האיוש וכניסת המועמד לתפקיד אנחנו מבצעות מעקב תקופתי על התקדמות ושביעות רצון של שני הצדדים לאורך השנה הראשונה בתפקיד.

אנחנו לא מייצגות מחפשי עבודה, אלא מאתרות מועמדים לאיוש משרות בכירים בעבור חברות וארגונים אשר שוכרים את שירותינו. עם זאת, אנחנו תמיד שמחות כשמועמדים פונים אלינו ושולחים קורות חיים דרך האתר. כאשר אנחנו מאתרות מועמדים למשרה חדשה אנחנו פונות אליהם ופוגשות אותם כשיש תפקיד רלוונטי.

צרו קשר

•••

  • 972-3-7466000+
  • info@mashabey.com
  • קהילת ונציה 10, תל אביב
  • 972-3-6470236+
  • 972-3-7466000+
  • info@mashabey.com
  • קהילת ונציה 10, תל אביב
  • 972-3-6470236+