משאבי אנוש

של מי הקריירה הזו לעזאזל?

3/03/2010

Head Hunting – פעולה של לקיחת ראשו של אדם אחרי שהורגים אותו – מעשה שהיה נהוג לפני שנים רבות בחלקים שונים בעולם. האמת, די מבעית… וממש לא win-win. במהות, זה מה שאנחנו עושות ואף טוענות שאנחנו מקצועניות בתחום.

אז איך זה מתנהל?

לקוח שלנו פונה אלינו בבקשה לאתר מנהל עם ניסיון וכישורים ספציפיים, לצורך איוש משרה ספציפית. אנחנו נעשה את כל הנדרש כדי לאתר עבורו את המועמד האופטימאלי לתפקיד ולארגון. כלומר, אנחנו יוזמות פנייה לאנשים מתאימים ולאו דווקא מחפשות בתוך מאגר קיים.

וכשמחפשים ויוזמים פנייה, בדרך כלל מגיעים לאנשים שכבר מועסקים בתפקידים בכירים בחברות אחרות, כך שאנחנו במידה מסוימת "מפריעות" להם באמצע הקריירה. הפנייה הזו היא הצעד הראשון בהזמנה לתהליך שתוצאותיו לא ידועות והן מושפעות ממגוון גורמים.

בפועל מתנהל תהליך בין 3 משתתפים – בין הלקוח לבין המועמד לבינינו. מדובר בתהליך מאוד רגיש ועדין מאחר שתוצאותיו משמעותיות מאוד לשניים מהמשתתפים – הלקוח (מציאת המועמד הנכון לצרכיו) והמועמד (השלכות התהליך על הקריירה ועל העתיד המקצועי שלו). המטרה שלנו בסופו של דבר היא להגיע למצב של  win-win הן ללקוח ולהן למועמד.

זה נכון שהדיאלוג שלנו מתנהל עם אנשים בוגרים שיודעים להפעיל מערכת שיקולים עצמאית אך לתפישתנו, יש לנו אחריות לקריירות של מנהלים שאנחנו פונות אליהם, ועלינו לחשוב גם על האינטרס הרחב שלהם ולא רק על הצרכים שלנו כמי שרוצות לאייש משרות. כדי שההשמה תהיה מוצלחת, האחריות שלנו היא לשקף למועמד את המשמעויות של ההצעה ולתת לו את מרב המידע שברשותנו כך שההחלטה תתקבל בשיקול דעת ומתוך ראייה לטווח ארוך.

נכונות התפקיד למועמד חשובה גם ללקוח כי הרי אז הוא יקבל מנהל שרואה בתפקיד את האתגר הבא הנכון לו וייכנס לתפקיד ללא מחשבות שניות.
אנחנו לא מוגדרות כ"יועצות קריירה" אבל בפועל, בזכות הניסיון רב השנים ויחסי האמון ההדדי שיצרנו הן עם לקוחות והן עם המועמדים, אנחנו מוצאות את עצמנו לעיתים קרובות בדיאלוג עם מנהלים, בעיקר סביב צומת החלטה בו עולות שאלות הממוקדות בהתפתחות הנכונה של הקריירה – האם תפקיד X הוא הנכון לי? האם נכון לי כיום לעשות צעד ולחפש את התפקיד הבא? וכדומה.

אז להבדיל ממנהגי העבר, "הניצוד" במקרה שלנו מתנהל מול "צייד" שפועל מתוך מודעות רבה למשמעות התהליך עבורו ואף יעשה את המיטב כדי לעזור לו בתהליך קבלת ההחלטה.

חזרה לרשימת המאמרים המלאה בתחום >>>

 

מאמרים נוספים בנושא השמת בכירים:

עבור לתוכן העמוד