משאבי אנוש

מאמרים מקצועיים

תשובות לשאלות שכיחות על התחום בכלל ועלינו בפרט….

במאמר זה נפרט את התשובות לשאלות הנפוצות ביותר שנתקלנו בהן. אתם מוזמנים לשלוח לנו שאלות נוספות ונפרסם אותן עם תשובתנו.

6/03/2012

השאלות המנצחות

מומחי איתור והשמת בכירים בארה"ב מסכימים על סה"כ 3 שאלות מנצחות בתהליך ראיון של מועמד ונראה שכל השאלות הנשאלות בראיונות הן בעצם תת-שאלה של אחת משלש השאלות האלה.

6/03/2012

שגיאות וסכנות במינוי חברי הנהלה בחברות ממשלתיות

לתהליך איתור בכירים אובייקטיבי ומהימן המעודד תחרותיות ושקיפות יש חשיבות רבה בכל ארגון. הרשות לחברות ממשלתיות מעודדת את החברות הממשלתיות לעמוד בנהלים מסודרים ותקניים. במאמר זה נציג נתונים שאספנו ושגיאות נפוצות בתהליכי איתור. הנתונים הוצגו בכנס שערכה הרשות לחברות ממשלתיות במהלך דצמבר בנושא איתור בכירים.

27/12/2011

הלם האקזיט

בניגוד למשברים אחרים הצפויים בחייהם של אנשים, אקזיט נחשב למשבר חיובי. עדיין, יש להתייחס אליו כאל אירוע חריג ויוצא דופן בעוצמתו המשפיע על כל תחום בחיים. אני מאמינה שלא מומלץ לקבל החלטות בתקופה זו, לא לבצע שום שינוי ולאפשר מספיק זמן כדי להתאפס. בתום תקופת ההסתגלות יש להניח שתצוץ כמיהה חדשה והיא זו שתוביל לבחירות אמיתיות ורציונאליות.
23/08/2011

סיבה (כפולה) למסיבה עבור "משאבי אנוש"

בימים אלה אנחנו מציינות 30 שנות הקמה למשאבי אנוש. החברה הוקמה בשנת 1981 ומהווה בית עבור הצוות שעובד בה וכתובת מקצועית עבור קהל הלקוחות הנאמן ושדרת המנהלים הבכירים במשק הישראלי.

בתזמון מושלם קיבלנו את הבשורה המשמחת שאנחנו החברה הראשונה בישראל שהתקבלה לארגון הבינלאומי לחברות השמת בכירים, ה – Association of Executive Search Consultants (קיצור – AESC).

30/05/2011

דור ההמשך – ניוד פנימי או "יבוא" מבחוץ?

חברות אשר משכילות לגדל את מנהלי העתיד ירצו לבחון האם הן לא "מפספסות" טאלנטים מבחוץ. להלן עקרי מחקר שערכה חברת ייעוץ בינלאומית ודעה אישית שלי.

9/12/2010

"צייד הראשים" הטוב

בשוק העבודה לא חסרות תפיסות לא מדויקות של עבודת חברת ההשמה, "ציידת הראשים". השירות של חברת ההשמה נמצא כמעט תמיד מחוץ לאור הזרקורים, דבר המקשה על הבנתו. תהליך Executive Search אולי לא מתאים לכל ארגון ולכל סיטואציה עסקית אך מניב תוצאות מעולות עבור הבוחרים בו

10/10/2010

המנהיגים ה"בלתי צפויים"

לעתים דווקא מי שאינו הבחירה האוטומטית שלנו הוא האדם המתאים לתפקיד ניהול בכיר. החוכמה היא לדעת להתבונן לצדדים ולזהות את המועמד המפתיע

16/09/2010

השמה מהסוג החדש

עולם החברות והארגונים מתפתח כל הזמן, לעתים לכיוונים חדשים ובלתי מוכרים. כיצד יודעים מי האדם המתאים לניהול בכיר בתעשייה חדשה ומתפתחת? כיצד חוזים הצלחה ניהולית עתידית בתחום שרק התחיל לקרום עור וגידים?

2/09/2010

מסלול החיים המקצועיים: צעד אחרי צעד

קריירה ניהולית היא תוצאה של תהליך בנייה שמתחיל כבר בתיכון, נמשך בצבא ובלימודים הגבוהים ומגיע לשיאו בקריירה מוצלחת. הסבלנות ואורך הרוח משתלמים ויוצרים מנהלים מנוסים שהתפתחו באופן הדרגתי וצמחו לתוך התפקידים הבכירים

15/08/2010

האם גם אתם חושבים על פרישה? תחשבו שוב

היכולת להיות מאושר טרם הפרישה היא תנאי הכרחי לפרישה מאושרת. יעקב בורק, סופר ואיש עסקים מצליח, בפוסט אורח על היום שאחרי

22/07/2010

דנידין ברשת החברתית

המומחיות שלנו באה לידי ביטוי ביכולת הצגת עושר של מידע שעבר סינון ותיקוף כשהכלים העומדים לרשותנו הם רבים ומגוונים כך שLinkedIn – הוא אחד מתוך אותם כלים ולא מהווה מרחב פעילות עבורנו כהשמה במובן הקלאסי. האינטרנט בכלל וה LinkedIn -בפרט הם מקורות מידע שאנחנו בהתבוננות עליהם, אנחנו לא שחקן פעיל בהם ומתוקף הדיסקרטיות של פעילותנו, לעולם לא נעזר בפלטפורמות חשופות אלה להשגת המטרות שלנו.
5/07/2010

מנהלים ומנהלות יצירתיים נהנים יותר

סקר חדש, שנערך על ידי IBM's Institute for Business Value בקרב 1,500 מנהלים בכירים, העלה כי מנכ"לים מצביעים על יצירתיות כתכונה החשובה ביותר שתקבע את הצלחתם של מנהיגי ויזמי העתיד.
10/06/2010

השמה מהסוג השלישי – איך מגייסים מנכ"ל למלכ"ר?

המגזר השלישי אימץ בשנים האחרונות את שיטות העבודה הנהוגות זה שנים במגזר העסקי ומסתייע בחברות השמה לצורך חיפוש מנכ"לים. כמה סוגיות ומסקנה חיובית בסופן
27/05/2010

כמה מלים על Retained Executive Search

המונח Retained Executive Search אינו מונח שגור ושכיח בישראל. הצורך באיתור אנשי מפתח בכירים נולד בחברות הייעוץ הגדולות כמו McKinsey, Booz, Allen & Hamilton. חברות אלה חיפשו וגייסו בכירים שיכלו להטמיע אסטרטגיה עסקית מומלצת אצל קהל לקוחותיהן.
19/04/2010

האם אתה מתחייב רגשית – לארגון שלך?

בניגוד למנהל שבא לעבודה, עושה את כל הנדרש ממנו והולך הביתה, 'המחויב' מביא עימו לעבודה התלהבות ואנרגיה

16/05/2010

הקשר אל האושר – סרטון לחג

חג הפסח הוא חג שמתאפיין בחוויות מסוגים שונים – מסורתיות, משפחתיות, קולינאריות. בפוסט הזה בחרנו להציג לכם קטע וידאו מסקרן ואפילו קצת רלוונטי. הקטע הוא מתוך TED.
28/03/2010

כל אחד רוצה להיות מנכ"ל. למה בעצם?

בעולם קיימת שמרנות גדולה יותר לתהליכי קידום וחשיבות יתרה ניתנת להעמקת ידע מקצועי. ובישראל – ה"אופי חם", "החברים מהצבא" וגישת ה"יהיה בסדר" מובילים לתהליכי אינסטנט גם בניהול קריירה

25/03/2010

פרדוקס ההמלצה: הפנטזיה והמציאות

"Even if you've been courted for a top job, your recommendations can prove critical"

Jay Kizer, שותף בכיר ב-Korn/Ferry (חברה בינלאומית להשמת בכירים מהמובילות בעולם) מתוך מאמר ב-FORBES

22/03/2010

בשל ומנוסה, או צעיר ו"רעב"?

לכל ארגון יידרש מנכ"ל מסוג אחר ולנתונים אלה אנו מקדישות משקל רב ותשומת לב. דמותו של המנכ"ל אינה מנותקת מדמותו של הארגון, ערכיו ותרבותו הארגונית

18/03/2010

כתבו עליו בעיתון – את מי זה מקדם?

ניתן לחשוב שאזכור שם של אדם בתוך בורסת השמות כמועמד לתפקיד בכיר תגרום לו להיתפס כמבוקש יותר, אפילו בתוך החברה שבה הוא מועסק ממילא באותו זמן - אך האם זה באמת כך?

15/03/2010

של מי הקריירה הזו לעזאזל?

כדי שההשמה תהיה מוצלחת, האחריות שלנו היא לשקף למועמד את המשמעויות של ההצעה ולתת לו את מרב המידע שברשותנו. כמה מלים על Head Hunting

3/03/2010

המנכ"ל, היחצ"ן ואיש העסקים נראו במסיבה

שיתוף פעולה עם מנגנוני הפרסום-העצמי נשמע כדבר הגיוני וסביר לעשות. ובכל זאת, פרסומים גם יכולים להזיק
16/02/2010

דנא של מנכ"לי העתיד

חברת Korn/Ferry ערכה מחקר בו השתתפו 70 מנכ"לים, יו"רים, חברי דירקטוריון וסמנכ"לי משאבי אנוש. מטרת המחקר הייתה לנסות ולהבין מהם המניעים והמאפיינים האישיותיים הבולטים והחשובים ביותר של מנכ"לים עתידיים (future CEO potential) וכיצד ניתן לזהותם.

ארגונים המאתרים את המנכ"ל הבא שלהם נדרשים להבחין בין מנהלים עם שאיפות עיוורות לבין מנהלים עם פוטנציאל אמיתי
15/11/2012
עבור לתוכן העמוד