משאבי אנוש

שאלות נפוצות

מה זה RES) Retained Executive Search)?

RES הינו שירות ייעוץ ייעודי להנהלות של ארגונים, הניתן מתוקף הסכם התקשרות בלעדי, בין הלקוח (הארגון) לנותן השירות (חברת RES). המטרה העיקרית בשירות RES היא לסייע ללקוח בתהליך הזיהוי, האיתור, הגיוס והשימור של חברי הנהלה בכירה. RES הינו כלי ניהולי משמעותי המביא ערך מוסף להנהלת החברה בבואה להשיג את מטרות הארגון.
 

שירות RES מושתת על תהליך מתוחכם שעשוי להשפיע באופן מהותי על הארגון בכלל, ועל חברי ההנהלה שלו בפרט. התהליך מתבסס על אמון הדדי ושיתוף פעולה מפרה בין שלושת הגורמים המעורבים בתהליך – הלקוח, המועמדים וחברת האיתור. בכדי להשיג את התוצאה האופטימאלית, תהליך האיתור צריך להיות ברור, מובן ומוסכם על כל הצדדים.

לראש העמוד לראש העמוד

מה ההבדל בין RES לבין שיטות גיוס אחרות?

ההבדל המהותי הוא שברוב שיטות הגיוס המועמדים הם אלה שיוזמים את הפנייה לחברת הגיוס והם בדר"כ בסטאטוס של מחפשי עבודה. מנגד, בשיטת RES מועמדים בכירים יסומנו ע"י חברת האיתור כיעד לרשימת המתאימים לתפקיד לאחר תהליך מובנה של מחקר, זיהוי וסינון וללא כל קשר לסטאטוס התעסוקתי שלהם.
 

ישנן הבדלים נוספים הנובעים מצורת העבודה הפרואקטיבית של חברת האיתור ומתבטאים בבלעדיות, תמחור ובסוג המידע הניתן ללקוח.

לראש העמוד לראש העמוד

מה הכוונה במונח Retained?

המונח משקף את מהות הקשר בין הלקוח לחברת האיתור. בדומה לחברות המספקות שירותי ייעוץ אחרים (דוגמת משרדי עו"ד או רו"ח), חברת האיתור עובדת בשיתוף פעולה מלא עם לקוחותיה. לקוח ישלם לחברת האיתור שכ"ט מובטח על שירותיה (מתחלק בדר"כ לשלשה תשלומים המציינים את אבני הדרך של התהליך). חברת האיתור מנהלת את התהליך בבלעדיות ומחויבת ללקוח מתוקף הסכם התקשרות החתום בין הצדדים.

לראש העמוד לראש העמוד

כיצד אתם מזהים מועמדים פוטנציאליים?

אנו מאתרים מועמדים באמצעות תהליך סיסטמתי, מקצועי ובדוק של מחקר וניתוח המשולב עם רשת נתונים ענפה – פנימית וחיצונית – וניסיון עתיר שנים בתחומינו.
 

אנו יוזמים את הפנייה למועמדים הפוטנציאליים ובודקים את מידת ההתעניינות שלהם לתפקיד המסוים. מבין אלה שמתעניינים אנו פוגשים את קבוצת המועמדים אשר הניסיון, הכישורים וסיכויי ההתאמה שלהם בולטים לטובה במיוחד.

לראש העמוד לראש העמוד

האם מובטח כי התהליך יסתיים באיוש?

על אף שאחוזי ההצלחה שלנו מצביעים על כך שניתן כמעט תמיד לאתר חבר הנהלה בכירה לתפקיד העומד על הפרק, ישנם מדי פעם תפקידים אותם לא ניתן לאייש בנסיבות מסוימות.  יכולות להיות לכך סיבות שונות ומגוונות אך זאת הסיבה שלא ניתן להבטיח שכל תפקיד יסתיים באיוש.

לראש העמוד לראש העמוד

מהו הגורם הבולט ביותר שמונע מלקוחות מלהתחיל תהליך איתור?

רוב האנשים אינם מעוניינים לבצע תהליך יסודי שההצלחה אינה מובטחת בסופו. על אף שהיינו רוצים להאמין שהשקעת מאמץ תוביל בהכרח לסיום חיובי, המציאות מוכיחה כי חלק קטן מתהליכי האיתור מסתיימים ללא איוש.

 

תהליך RES  נועד למזער את הסיכוי לתוצאה מסוג זה. חלקו הראשון של התהליך (שלב האפיון ואיסוף הנתונים) עשוי לחשוף נתונים מפתיעים ומעוררי מחלוקת אשר ייבחנו באופן פתוח ע"י כל הגורמים המעורבים באיתור. התהליך לא נועד אמנם לפתור את כל הקשיים שעומדים בפני הארגון אך הוא בהחלט מזהה ומשקף חלק מהם.

 

התהליך מדייק עבור מקבלי ההחלטות את האתגרים וההזדמנויות שיעמדו בפני נושא המשרה המיועדת ומסייע להעביר את המסר באופן ריאלי ואטרקטיבי למועמדים הסופיים. כמו כן, התהליך מאפשר הן לחברי הדירקטוריון והן להנהלה לשקול מה יהיה חלקם בהצלחת המנהל הבכיר החדש שייבחר לארגון.

לראש העמוד לראש העמוד

מה משך הזמן הנדרש עד שלקוח מתחיל לפגוש מועמדים?

בממוצע, לקוח צפוי לפגוש מועמדים רלוונטיים תוך 30-45 יום מתחילת תהליך האיתור
לראש העמוד לראש העמוד

האם אתם מייצגים גם מחפשי עבודה?

לא. אנו לא מייצגים מחפשי עבודה.

 

אנו משמשים כיועצים לארגונים אשר שוכרים את שירותינו ופועלים בשמם.

לראש העמוד לראש העמוד

כיצד לבחור חברת איתור?

אנו ממליצים לאסוף המלצות על החברה מעמיתים ולבקש מהחברה לספק ממליצים מקרב קהל לקוחותיה. אך לא פחות חשוב, חברת האיתור מייצגת את הלקוח ופועלת בשמו ועל כן מומלץ לבחור בחברה שניתן לסמוך בוודאות על מקצוענותה, צורת עבודתה ועל המוניטין שלה בשוק.

לראש העמוד לראש העמוד

מהו הכיסוי הגיאוגרפי שלכם?

משרדנו ממוקמים בתל אביב ואנו מומחים באיתור תפקידי ניהול והשמת בכירים בחברות הקשורות לשוק הישראלי – חברות ישראליות מקומיות, חברות ישראליות עם פעילות בחו"ל וחברות זרות עם נוכחות עסקית בישראל.

לראש העמוד לראש העמוד
עבור לתוכן העמוד